Przysmaki dzieciństwa i nie tylko!

Niemałe grono z nas jest w stanie przywołać w pamięci określone przysmaki, jakie próbowało się lata temu. Jako dzieci zjadaliśmy zupełnie inne posiłki, niż ma to miejsce teraz. Jeśli dodatkowo mieliśmy dostęp do prawdziwych wiejskich przetworów, z przyjemnością o nich wspominamy. W czasie wakacji na wsi, niemała grupa z nas poznała smak chrupiącego chleba, posmarowanego robionym tradycyjnie masłem. Część lubiła nałożyć sobie na to tamtejszą śmietanę i choć teraz zdaje się być to bomba kaloryczna, smak ten był niezapomniany. Każdy ze składników, jaki można było sobie tak zafundować zasługuje tu na uwagę. Niemniej, nie każdy jesteśmy w stanie odtworzyć ot tak. Niemałych umiejętność wymagałoby od nas wykonanie prawdziwej, świeżej śmietany labo masła. Z tego powodu korzystniej jest skupić się na tym, by poszukać dobry przepis na chleb. Książki kulinarne i różne strony internetowe z tej tematyki prezentują setki rozmaitych receptur, które nas zainteresują. Chcąc natomiast przygotować chleb, który został w naszej pamięci od lat dziecięcych, nie możemy zapomnieć tutaj o zakwasie. Na początku musimy się skoncentrować właśnie na nim, ponieważ to od niego zależy wyśmienity smak. Potem pozostaje zdecydować się na to, czy zamierzamy by powstał chleb pszenny czy razowy. Gdy już to wiemy, czas brać się za działania.

Comments are closed.